Hakkımızda

HAKKIMIZDA / TARİHÇEMİZ

  Özel Yeni İklim Hastanesi 1992 yılında farklı bir isimle kurulmuş ve bazı nedenlerle 1999 yılında el değiştirerek Özel Yeni Umut Hastanesi olarak faaliyetine devam etmiştir. Ancak bazı hukuki nedenlerden dolayı hastanemizin ismi 2010 yılında Yeni İklim Hastanesi olarak değiştirilmiş ve bu isimle faaliyetlerine devam etmektedir. Hastanemiz İstanbul’un Bağcılar İlçesi merkezinde (Meydanda) olup tüm resmi dairelere ve yürüyüş yoluna yakın bir konumdadır.

  Hastanemiz Üst Düzey Yönetimi, Yönetim Kurulu Başkanımız Op. Dr. Ali AKSU başkanlığında, Kaliteli hizmet hedeflerine uygun olarak, donanımlı ve modern bir altyapı oluşturmak amacı ile çalışmalarını hızla sürdürmektedir. Başarılı olmak ve bu hedeflere ulaşmak tüm hastanemiz çalışanlarının ana hedefidir.
Hastanemiz 7/24 saat esasına göre kesintisiz hizmet vermektedir. Aynı şekilde 
7/24 saat esasına göre laboratuar ve radyoloji hizmetlerini de kesintisiz vermektedir. Özel Yeni İklim Hastanesi 29 adet doktor, 27 adet hemşire ve toplamda 156 adet eğitilmiş çalışanı ile faaliyet göstermektedir.

  Özel Yeni İklim Hastanesi toplam 840 m2 lik bir alanda, iki ayrı parsel üzerine, iki ayrı blok olarak inşa edilmiştir. Her katta ara geçişler yapılarak bloklar birleştirilmiş ve her iki blok tek bir bina halinde kullanılmaktadır. Özel Yeni İklim Hastanesi 3 adet Hepa filtreli Ameliyathanesi, 2 adet Doğumhane odası ve 27 adet hasta yatağına ilave olarak, 15 adet Yenidoğan Yoğun Bakım ve 15 adet Erişkin Yoğun Bakım yatağı mevcuttur.

   Ayrıca Üroloji, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Deri ve Zührevi Hastalıklar, Ağız ve Diş Sağlığı, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göz Hastalıkları ve Cerrahisi, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji (Eko, Efor, EKG), Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Nöroloji, Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi), Ortopedi ve Travmatoloji ve Göğüs Hastalıkları polikliniği aktif olarak faaliyet göstermektedir. Bunların yanında Radyoloji Laboratuarı (Bilgisayarlı Tomografi, MR (Manyetik Rezonans), Mamografi, Röntgen, Kemik Dansitometresi, ESWL (Taş Kırma), Ultrasonografi, Renkli Doppler USG, 4 Boyutlu USG), Mikrobiyoloji Laboratuarı, Beslenme ve Diyet ve Gastroenteroloji bölümlerimiz mevcuttur.

MİSYONUMUZ

 Özel Yeni İklim Hastanesi olarak, Deneyimli ve Uzman kadromuzla, daima yeni teknolojileri kullanmaya gayret ederek yüksek kalitede sağlık hizmetini sunmak, insan hayatını değerli kılmak ve hastalarımızın beklentilerini karşılayabilmek için, sürekli eğitim, değişim ve gelişim programlarını takip edip, hasta ve çalışan güvenliğini temel alarak, beden, akıl ve ruh sağlığını ve bütünlüğünü sağlamak birinci hedefimizdir. Hizmet alanında güler yüzlü ve bilgili çalışanlarımızla, etik değerlerden ödün vermeksizin kalite standartlarına uygun sağlık hizmeti vermek. Sağlık hizmeti ve eğitiminde toplam kalite yönetimini ve anlayışını benimsemiş bir kurum olarak; Yasal mevzuatlara uyarak, kurumumuzun idari ve tıbbi alandaki bilgi birikimlerine yakışır ve aşağıdaki temel ilkeleri içeren politikamız devam ettireceğiz.

VİZYONUMUZ

Nitelikli, uzman ve profesyonel işgücü temin ederek bünyemizde yaşatmak, müşteri memnuniyetini en üst düzeye getirerek bunun sürekliliğini ve bu özelliklerin paydaşlarımıza ve çalışanlarımıza değer katmasını sağlayarak; Sağlık Bakanlığı Kalite Standartlarına uygun hizmet veren ve tercih edilen bir sağlık kuruluşu olmaktır.

 

HEDEFLERİMİZ

Sağlık konusunda hastalarımız için bir çözüm ortağı olmayı ve hizmetlerimizi sunarken, en küçük ayrıntıda bile hastalarımızın kendilerini özel hissetmesini sağlamayı hedefliyoruz. Kurumumuz için, en önemli başarı göstergelerinden biri Hastalarımızın memnuniyetidir. Bunun için, bizden hizmet alan hastalarımızın memnuniyetini sistemli olarak izleyecek ve elde ettiğimiz sonuçları, sunduğumuz hizmetleri geliştirmekte kullanacağız. Hastalarımıza karşı en önemli sorumluluklarımızdan biri olarak da, maliyetlerimizi ve verimliliğimizi etkin olarak yönetip, yüksek kalitemizden ödün vermeden, hizmetlerimizin uygun fiyatlarla sunulmasını sağlayacağız.