Modern hayatın bir devamı olarak çalışma saatleri giderek uzamakta, hızlı tüketilen gıda ürünlerine yönelim artmakta ve değişen yaşam koşullarına ayak uydurmak herkes için giderek zorlaşmaktadır. Beslenme bozukluklarını ve dengesizliğini beraberinde getiren bu koşullar; çeşitli hastalıklara yol açmaktadır. Oysa kendinizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak iyi hissettiğiniz huzurlu bir yaşama kavuşmanın anahtarı sağlıklı ve dengeli beslenmedir. Bunun bilincinde olan Özel Yeni İklim Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü; doğru beslenmenin ipuçlarını uzman diyetisyenler ve profesyonel sağlık ekibi ile sunmaktadır.

Tanı ve tedavi sürecinde kişinin yaşam tarzını, çalışma hayatını, kişisel ihtiyaçlarını ve beslenme alışkanlıklarını göz önünde bulunduran Beslenme ve Diyet Bölümü, kişiye özel çözümler sunarak sağlıklı ve dengeli beslenmenin bir yaşam tarzı haline getirilmesinde ve yaşam kalitesinin arttırılmasında önemli bir rol üstlenmektedir.

Beslenme ve Diyet Bölümü ayrıca, tüm yatan hastaların beslenme rejimlerinin düzenlenmesi ve gerekli kontrollerin gerçekleştirilmesi görevini üstlenmektedir. Uzman hekim ve diyetisyenlerin kontrolleri ile yatan hastaların sağlık durumlarına göre hazırlanan menüler; Özel Yeni iklim Hastanesi yemekhanesi tarafından günlük olarak hazırlanarak hasta odalarına servis edilmektedir.

Hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini her şeyin üzerinde tutan Özel Yeni iklim Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü, sağlıklı yaşamın merkezi olmayı hedefleyerek kapsamlı hizmetler vermektedir.