Erişkin Yoğun Bakım

Yoğun Bakım Ünitesi, yaşamı tehdit edecek boyutta gelişen ciddi sağlık sorunlarında hastanın yaşamsal fonksiyonlarının 24 saat boyunca monitörlerle izlendiği, gerektiğinde yapay solunum cihazları ile desteklendiği, ani kalp durmalarına anında müdahaleyi mümkün kılan ileri teknoloji ürünü cihazların deneyimli ellerde kullanıldığı yaşam destek üniteleridir.

Hastanemizde, çok amaçlı erişkin yoğun bakım ünitelerimiz ve çocuk servisinde bebek yoğun bakım ünitelerimiz mevcuttur. Büyük ameliyat sonrası yakın takip gerektiren hastalar, kaza ve benzeri travmalı hastalar, beyin kanamalı hastalar, ağır zehirlenmeler, ciddi kalp ve solunum yetmezlikleri, ani felçler, ciddi enfeksiyonu olan hastalar, yaşamsal fonksiyonları bozan yada bozması beklenen her türlü koma durumunda yoğun bakım hizmeti verilmektedir.

Hastanemiz yoğun bakım ünitesi son derece deneyimli ekibi ile hizmet verirken tüm branş ekimlerinin de konsültasyonları ile tıbbi destek almaktadır. Günün her saati radyoloji ve laboratuvarın öncelikli, hızlı ve güvenilir katkıları ile yaşamla ölüm arasındaki ince çizgide hastalarımızın yanında hizmet vermektedir.
Hastalar yoğun bakım tedavisi sırasında hareket etmeden kesintisiz tedavi hizmeti alabilmektedirler..